E-Ticaret

E-ticaret Tamamen Profesyonel yapıldıgında başarıya ulaşan bir çalışmadır. İstemem yan cebime koy maalesef e-ticaret için geçerli değildir. Yani siteyi açıp hiç çalışmadan emek vermeden satış yapmak, marka olmak, aramalardan üste çıkmak söz konusu değildir. Sektördeki A firması çok başarılı olduysa, bunu nasıl yapmış neden yapmış araştırmalı, stratejiler kurmalı ona göre yapabileceksek e-ticaret sitesi açmaya yanaşmalıyız. Yine de tüm bunlar sizi korkutmasın, şimdi bunları nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Etkili E-ticaret Sitesi Yönetimi nasıl yapılır? Pazarı Takip edin: Sektöre adım atar atmaz nelere ihtiyaç duyulduğunu araştırın ve planlarını buna göre uygulayın. İçerik Girişleri: Ürünlerinizi eklerken gerekirse yardım alın. İçerikler siteyi dolu gösteren ve insanları almaya teşvik eden unsurlardır. Bu nedenle profesyonel olmak, kaliteli ve açıklayıcı içerikler sunmak, yapılması gereken önemli aşamalardandır

Kategori Yönetimi: Ürünleri eklerken doğru kategorileri oluşturmak, dikkat çekmek ve buna uygun girişler yapmanız önemlidir. Tişört kategorisinde sadece tişörtler yer almalı ve sattığınız ürüne ilişkin sitenize özel kategori açıklamaları kullanıcıların karşısına çıkmalıdır.

Reklamlar: Kullanıcılarınıza sattığınız mal ya da hizmetler için uygun reklamlar düzenlemelisiniz. Bunun için sosyal mecralara başvurabilir ya da bir ajansa giderek sizin için çalışmalar yapmasını sağlayabilirsiniz.

E-mailing: Kullanıcılarınıza ara ara hatırlatmalar yapmak ya da doğum günlerini kutlamak, özel günlerinde hediyeler vermek için sms hizmetinden faydalanarak mailer gönderin. Sitenize olan dönüşüm sayısını da arttıracak bir etkendir.

Gelişmelerin Takibi: Belirli aralıklar ürünlere ilişkin veriler güncellenmelidir. Doğru fiyat, doğru içerik, doğru stok kullanıcılara doğru verilerle sunulmalıdır.

Müşteri İlişkileri: Kullanıcıların istekleri ve sizden şikayet ettikleri yönlerde kendinizi yeniden düzenlemeli ya da isteklere uygun çözümler sunmalısınız. Etkili bir müşteri ilişkileri politikası her zaman kazanmanıza fayda sağlayacaktır.

Gizlilik ve güvenlik: Bu bir sitenin olmazsa olmazıdır. Kullanıcıların size güven duymaları ve sizden alışveriş yapmaların da ki en büyük etkendir.

Teslimat Kontrolü: Ürünün kullanıcıların satın alması o sürecin bittiği anlamına gelmez yeni başladığı anlamını taşır. Kullanıcılar ürünü ellerine alana kadar durum takibi yapmanız ve kullanıcıları da bu konuda aydınlatmanız gerekmektedir.


Fanus Yazılım Anahtar Teslim
Anahtar Teslim

Domain (alan adı), hosting, SSL, e-mail, güvenlik ve birçok hizmeti size bir bütün olarak sunuyoruz.

Fanus Yazılım Eğitim ve Teknik Destek
Eğitim ve Teknik Destek

Ekibimizin size verdiği eğitimler sayesinde e-ticaret sisteminizi yönetmek çok kolay. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.

Fanus Yazılım Sanal Pos Entegrasyonu
Sanal Pos Entegrasyonu

Sizin için sanal pos firmalarına başvuru yapıyoruz veya bankanızın size verdiği sanal pos varsa onu sisteme entegre ediyoruz.

Fanus Yazılım Analiz
Analiz

Size verdiğimiz yönetim paneli sayesinde ürün ekleme, ürün çıkarma, sipariş sayısı, ürün stok durumu gibi bilgilere kolayca ulaşım sağlayabileceksiniz.


E-Ticaret Sık Sorulan Sorular

Domain bir web sitesinin internet üzerindeki adı ve adresidir. Örneğin fanusyazilim.com bir domain adresidir.

Hosting, bizim e-ticaret dosyalarımıza ev sahipliği yaparak onların düzenli çalışmasını sağlayan bir sistemdir.

Sanal Pos; online alışveriş yoluyla ürün ya da hizmet sunan E-Ticaret sitelerinde kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapabilmek için kullanılır. Klasik POS cihazlarından tek farkı sanal versiyonu olmasıdır.

E-Ticaret sitenizi tamamladıktan sonra detaylı bir video çekerek veya yüz yüze bu sistem anlatılır. Ürün ekleme çıkarma, sipariş onaylama, müşteri takibi gibi birçok alan sizlere anlatılır ve e-ticaret sisteminiz teslim edilir.


Yaptımız E-Ticaret Siteleri